Super League 2

Τρίτη σερί απώλεια για Καλαμάτα, κόλλησε στον Γιούχτα!

Η Καλαμάτα βρήκε γκολ με τον Πασά στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα και έδειξε πως θα αφήσει πίσω της τις απώλεις των περασμένων αγωνιστικών, αλλά ο Γιούχτας κατάφερε να μείνει όρθιος (1-1).

Μπλόκο στην Κρήτη για την Καλαμάτα! Η ομάδα του Μάκη Χάβου είχε άλλη μία απώλεια, την τρίτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα, αφού έμεινε στο 1-1 στην έδρα του Γιούχτα και χάνει έδαφος στη μάχη της πρωτιάς και της ανόδου μιας και πλέον είναι στο -6 από την πρωτοπόρο Athens Kallithea. Την ίδια ώρα, ο Γιούχτας βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας και μέτρησε την πέμπτη ισοπαλία του στα έξι τελευταία ματς.

Χωρίς τέρματα κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να έχουν τις στιγμές τους, αλλά να μην μπορούν να τις μετουσιώσουν σε γκολ. Κάπως έτσι πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες (0-0), με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν καλύτερη εικόνα.

Πιο δυνατά μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο Γιούχτας και Καλαμάτα, με τη Μαύρη Θύελλα τελικά να ανοίγει το σκορ στο 67ο λεπτό με τον Πασά. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ, αφού στο 74’ ο Μπρους έκανε το 1-1 και έφερε το ματς σε ισορροπία.

Στην συνέχεια η Καλαμάτα είχε τον έλεγχο του αγώνα και πίεζε την αντίπαλη εστία, ωστόσο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι και το 1-1 ήταν το τελικό σκορ.