Super League 2

Η Κέρκυρα στραπάτσαρε τη Λάρισα! (video)

Η Λάρισα είναι... θνητή! Η Κέρκυρα πήρε μεγάλο διπλό στον Κάμπο με 1-0 υποχρεώνοντας την ΑΕΛ στην πρώτη της ήττα στη Football League.

Μετά από έντεκα αγωνιστικές η Λάρισα πλέον είναι... θνητή. Ηττήθηκε! «Υπεύθυνη» για αυτό είναι η Κέρκυρα η οποία πήγε στον Κάμπο και πέρασε από εκεί με το κεφάλι ψηλά παίρνοντας τη νίκη 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με μια κεφαλιά του Ζορμπά μετά από σέντρα που έκανε ο Κρητικός από τα δεξιά.

Η Λάρισα αν και προσπάθησε να ισοφαρίσει δεν το κατάφερε, με τους παίκτες της να εξοργίζονται όσο περνούσε ο χρόνος και δεν κατάφερναν και από το γεγονός ότι θεωρούσαν ότι οι παίκτες των Φαιάκων προσπαθούσαν να κερδίσουν χρόνο.

Ενδεικτικό του εκνευρισμού και η αποβολή του Αναστασόπουλου στο 93ο όταν δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από σκληρό μαρκάρισμα που έκανε.

Μετά την ήττα αυτή η Λάρισα παρέμεινε στην πρώτη θέση αλλά έχοντας μόλις έναν βαθμό περισσότερο από τα Τρίκαλα.

Οι τρικαλινοί –νωρίτερα- κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη νίκη 2-1 εκτός έδρας απέναντι στον Αχαρναϊκό παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 21ο λεπτό. «Απάντησαν» με δύο τέρματα στο 68ο λεπτό με τον Κουσκουνά και στο 89ο με τον Γκμπαλέ.