Super League 2

Ισόπαλο το ντέρμπι ΑΕΛ και Ηρακλή

Το ντέρμπι για τον Βόρειο Όμιλο της Super League 2 μεταξύ ΑΕΛ και Ηρακλή έληξε 1-1.

Δίχως κάποια νικήτρια ομάδα ολοκληρώθηκε το ματς της αγωνιστικής στη Super League 2. Ηρακλής και ΑΕΛ ήρθαν 1-1, με αποτέλεσμα οι «βυσσινί» να παραμείνουν στην κορυφή του α’ ομίλου, ενώ πήγαν στο +2 από τον Λεβαδειακό, ο οποίος έχει δύο αγώνες λιγότερους.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 33’ με τον Παπαγεωργίου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, με τον «Γηραιό» να χάνει μεγάλη ευκαιρία πέντε λεπτά μετά με τον Κουντουριώτη να χάνει πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Σουλούκος. Ωστόσο, ο Κούστα ισοφάρισε ένα λεπτό για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος έγινε «μάχη», αλλά η πλάστιγγα δεν έγειρε προς τα κάπου και παρέμεινε το 1-1 στην αναμέτρηση.