Super League 2

Πήρε… μπρος και «καθάρισε» και τον Εργοτέλη η Καλαμάτα!

Σε ένα ματς όπου ο Αναστασόπουλος πέτυχε το γκολ της χρονιάς (φάουλ πίσω από το κέντρο), η Καλαμάτα νίκησε 2-0 τον Εργοτέλη και με το 2o σερί «τρίποντο» πλησίασε τα… ψηλά πατώματα της Super League 2!

«Δίπλωσε» με… στιλ η Καλαμάτα!

Σε ένα ματς όπου ο Αναστασόπουλος πέτυχε το γκολ της χρονιάς, με φάουλ πίσω από το κέντρο(!), η «Μαύρη Θύελλα» νίκησε 2-0 τον Εργοτέλη και με το 2o σερί «τρίποντο» πλησίασε τα… ψηλά πατώματα της Super League 2!

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τα δύο τέρματά τους στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων! Ο Μαρκόφσκι άνοιξε το σκορ στο 46', παίρνοντας το… ριμπάουντ από τις προσπάθειες των Φελίπε και Παυλίδη, με τον Αναστασόπουλο να «γράφει» τη δική του γκολάρα στο 92' για το τελικό σκορ!





Η Καλαμάτα, που είχε ξεκινήσει με δύο ήττες, πέτυχε δεύτερο σερί «τρίποντο» και πλέον έχει έξι βαθμούς, έναν λιγότερο από τον Εργοτέλη, που προερχόταν από μια ισοπαλία και δύο νίκες, έχοντας μόνο την ήττα στην πρεμιέρα στη Ρόδο.



Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής

Α' όμιλος

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021

Πανσερραϊκός-Απόλλων Λάρισας 1-0

(29' Παπαβασιλείου)
Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 (14:45)

Ηρακλής-ΑΕΛ
Βέροια-Τρίκαλα
Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ Β'
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός-Νίκη Βόλου
Ξάνθη-Αλμωπός Αριδαίας
Θεσπρωτός-Καβάλα

Ρεπό: Ολυμπιακός Β'

Β' όμιλος

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021

Παναθηναϊκός Β'-Καραϊσκάκης 2-2
(32’ Θεοχάρης, 66’ Σέχου – 5’ Ζάμπου, 69’ Ρούνεϊ)

Καλαμάτα-Εργοτέλης 2-0
(46' Μαρκόφσκι, 92' Αναστασόπουλος)

Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 (14:45)

Ηρόδοτος-Καλλιθέα
Λεβαδειακός-ΟΦ Ιεράπετρας
Ρόδος-Ζάκυνθος
Επισκοπή-Χανιά
ΑΕΚ Β'-Αστέρας Βλαχιώτη
Κηφισιά-Διαγόρας (17:00)

Ρεπό: Αιγάλεω

Η επόμενη (6η) αγωνιστική

Α' όμιλος

Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου 2021 (15:00)

Αλμωπός Αριδαίας-Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου-Ξάνθη
Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός
ΠΑΟΚ Β'-Αναγέννηση Καρδίτσας
Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου
ΑΕΛ-Βέροια
Απόλλων Λάρισας-Ηρακλής
Ολυμπιακός Β'-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Καβάλα

Β' όμιλος

Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου 2021 (15:00)

Εργοτέλης-Παναθηναϊκός Β'
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα
Διαγόρας-ΑΕΚ Β'
Χανιά-Κηφισιά
Ζάκυνθος-Επισκοπή
ΟΦ Ιεράπετρας-Ρόδος
Καλλιθέα-Λεβαδειακός
Αιγάλεω-Ηρόδοτος

Ρεπό: Καραϊσκάκης

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x