Super League 2

Πέρασε… σβηστά από τη Χαλάστρα και έκανε το 4x4 o Λεβαδειακός

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Λεβαδειακός «καθάρισε» και τον νεοφώτιστο Καμπανιακό με 2-0, πετυχαίνοντας την τέταρτη σερί νίκη του στον Α’ όμιλο της Super League 2.

Ασταμάτητος ο Λεβαδειακός πέρασε και από την Χαλάστρα, επικρατώντας του Καμπανιακού με 2-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της φετινής Super League 2, και έκανε το 4x4 στο πρωτάθλημα, παραμένοντας μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Οι Βοιωτοί πήραν το προβάδισμα από νωρίς, χάρη σε ένα ακόμα γκολ του Κουϊρουκίδη, στο 10’. «Προειδοποίησαν» με προσπάθεια του σκόρερ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς το σουτ του σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Κσαπίδη. Ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 48ο λεπτό, με το τέρμα του Βήχου.

Με τους νεοφώτιστους γηπεδούχους να μην μπορούν να «επιστρέψουν» στο ματς και να μένουν έτσι στους 3 βαθμούς, μετά από 3 παιχνίδια.

Β' Όμιλος:

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (20/10)
Ολυμπιακός Β'-Παναθηναϊκός Β' 3-1 (26' Τσέλιος, 49' Κωστούλας, 78' Αποστολόπουλος - 52' Σαρδέλης)