Super League 2

Πέρασε και από την Χαλάστρα το… τρένο του Μακεδονικού!

Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο και παρότι έμεινε με 10, ο Μακεδονικός κέρδισε 2-1 τον ουραγό Καμπανιακό και χάρη στην τρίτη σερί νίκη του ανέβηκε στην τρίτη θέση του Α’ ομίλου της Super League 2.

Ασταμάτητος ο Μακεδονικός πέρασε νικηφόρα και από την Χαλάστρα, επικρατώντας του τοπικού Καμπανιακού με 2-1, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής για τον Α’ όμιλο της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με… γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς ο Ζαφειράκης πέτυχε το 0-1 μόλις στο 6ο λεπτό.

Για να βάλουν τις βάσεις νίκης, όπως αποδείχτηκε, στο παιχνίδι λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού χάρη στο τέρμα του Τσιλιγγίρη στο 32’.

Καθώς παρότι ο Μακεδονικός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Χασάνογλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 70’, ενώ η νεοφώτιστη αντίπαλός τους μείωσε δύο λεπτά αργότερα με τον Γιουκούδη και είδε τον Πόζογλου να αόβάλλεται κι αυτός στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων επίσης με δεύτερη κίτρινη, κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι τέλους!

Έτσι, ο Μακεδονικός πέτυχε το 3x3 και παράλληλα διεύρυνε το αήττητο σερί του σε επτά παιχνίδια, όντας πλέον στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του βόρειου ομίλου.

Την ώρα που ο Καμπανιακός υπέστη την πέμπτη διαδοχική ήττα του και παραμένει στην τελευταία.