Super League 2

Κατέβηκε απ’ το… φορείο! (video)

Στη Λάρισα έριχναν τους παίκτες του απ’ το φορείο, αλλά στο Παγκρήτιο ο Εργοτέλης… κατέβηκε απ’ αυτό. Γιατρεύοντας την εντός έδρας «αρρώστια», οι Κρητικοί έκαναν σεφτέ με το 3-2 επί του Παναιγιαλείου.

Άσπρη μέρα -αν και βροχερή- είδε ο Εργοτέλης!

Πρωταγωνιστώντας σ’ ένα ακόμα δραματικό παιχνίδι, οι Κρητικοί λύγισαν τον Παναιγιάλειο και πανηγύρισαν την πρώτη φετινή τους νίκη στο Παγκρήτιο.

Παρόλο που οι Πελοποννήσιοι πήραν προβάδισμα στο 12’ με τον Σκαρτσίλα, οι παίκτες του Σταύρου Λαμπράκη (που έκατσε στον πάγκο μετά την αποχώρηση Βέλιτς) δεν πτοήθηκαν.

Πριν καν περάσει λοιπόν το ημίχρονο, είχαν τουμπάρει το ματς με δυο γκολ σε λιγότερο από δέκα λεπτά από τους Παμλίδη (37’) και Μάνο (45’).

Βέβαια, ο Παναιγιάλειος δεν παραιτήθηκε κι έφερε ξανά το ματς στα ίσια με τον Μπουρλάκη στο 52’. Ωστόσο, ο Αυγενικού «χτύπησε» στο 67’ και γράφοντας το τελικό 3-2, έδωσε στον Εργοτέλη το δεύτερο φετινό του τρίποντο και το δικαίωμα να κρατηθεί σχετικά κοντά στις πρώτες θέσεις.