Super League 2

Έκαμψε την αντίσταση του ΟΦ Ιεράπετρας με γκολ το 97' και έκανε το 6/6 η Κηφισιά

Μπορεί να έφτασε «μια ανάσα» από την πρώτη της βαθμολογική απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, ωστόσο η Κηφισιά επικράτησε 1-0 του ΟΦ Ιεράπετρας, με γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα!

Σε ένα παιχνίδι με δραματικό φινάλε, η Κηφισιά έφτασε πολύ κοντά στην πρώτη της βαθμολογική απώλεια για το φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, όμως κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 1-0 κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας, χάρη σε ένα γκολ του Μαζουλουξή με κεφαλιά, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν πολύ έντονα για οφσάιντ.

Έτσι, η Κηφισιά συνέχισε την αήττητη πορεία της, κάνοντας το 6/6 και παραμένοντας μόνη στην κορυφή του Νότιου Ομίλου (στο +5 από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης), ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας έμεινε στην 6η θέση με 9 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και απείλησαν πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων αντέδρασε σωστά σε γύρισμα του Κουλουκίδης, ενώ ο ΟΦΙ απάντησε στο 22', με μια σέντρα-σουτ του Γιώτη να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 25' ο Αντερέγκεν βρέθηκε απέναντι στον Αναγνωστόπουλο και πλάσαρε, με τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς να αποκρούει με το δεξί του πόδι, ενώ στο 45' οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» το γκολ, μετά από γύρισμα του Βαφέα και άστοχη προβολή. Στο 53' η Κηφισιά έχασε διπλή ευκαιρία με μοιραίο ξανά τον Αντερέγκεν, ενώ στο 85' είχε και διπλό δοκάρι, με δράστη στον Τετέι.

Τελικά, στην τελευταία φάση του αγώνα και μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μαζουλουξής πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, χαρίζοντας τη νίκη στους γηπεδούχους.