Super League 2

Έφυγαν με επιβλητικό «διπλό» από την Κηφισιά και… έβαλαν φωτιά στον Β' όμιλο τα Χανιά!

Τα Χανιά κέρδισαν «σβηστά» με 3-0 μέσα στο Ζηρίνειο και κράτησαν την Κηφισιά πρώτη μεν, αλλά με δύο μόνο πλέον βαθμούς περισσότερους από την δεύτερη του Β’ ομίλου της Super League 2, Athens Kallithea!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν τα Χανιά την αναμέτρησή τους με την Κηφισιά στο Ζηρίνειο, για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Betsson Super League 2, όπως μαρτυράει και το τελικό 0-3!

Έτσι, η ομάδα των βορείων προαστίων παρέμεινε μεν στην κορυφή του Β’ ομίλου, αλλά δεν κατάφερε να διευρύνει την διαφορά της από την δεύτερη Athens Kallithea, η οποία ακολουθεί στο -2, έχοντας πλέον τα ίδια παιχνίδια…

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, όταν από γύρισμα του Μάναλη από αριστερά ο Μπουρσέλης με προβολή πέτυχε το 0-1, στο 55’.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, η Κηφισιά έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση, αλλά ο Καλογεράκης απέκρουσε ενστικτωδώς την κεφαλιά του Βαφέα.

Με τα Χανιά να… σοκάρουν εκ νέου τον αντίπαλό τους καθώς μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Αναγνωστόπουλου, ο Κόλα βρέθηκε στην σωστή θέση και με… αεροπλανικό σουτ, πέτυχε το 0-2!

Ενώ ο Μάναλης με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της κρητικής ομάδας, για το τελικό 0-3.