Super League 2

«Μίλησαν» οι έδρες για Μακεδονικό και Αναγέννηση Καρδίτσας!

Ο Μακεδονικός δεν δέχτηκε πάλι γκολ, κέρδισε τον Ηρακλή 2-0 και έπιασε στην κορυφή του Α’ ομίλου της SL2 τον ΠΑΟΚ Β’! Η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε 1-0 τη Νίκη Βόλου, στο έτερο ματς, ανεβαίνοντας 4η.

Ο Μακεδονικός όχι μόνο κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν και παράλληλα παρέμεινε αήττητος για τρίτο σερί ματς, αλλά νίκησε και τον Ηρακλή με 2-0, για την 5η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2, στο γήπεδο της Νεάπολης που είχε ως επι το πλείστον φίλους του δεύτερου!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να… πιάσουν στον ύπνο τον «γηραιό», ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, με σουτ του Σιμόνι. Ενώ διπλασιάσαν τα τέρματά τους χάρη σε προσπάθεια του Σάντσεθ, εξίσου νωρίς, στο δεύτερο ημίχρονο και δη στο 51’…

Έτσι, ο μεν Μακεδονικός έπιασε τον ΠΑΟΚ Β’ στην πρώτη θέση του ομίλου με 10 βαθμούς, αλλά και παιχνίδι περισσότερο. Ο δε Ηρακλής ηττήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα και έμεινε στην έβδομη θέση.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι του Α’ ομίλου, η Αναγέννηση Καρδίτσας επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας με 1-0 την Νίκη Βόλου, στο θεσσαλικό ντέρμπι, μέσα στην «ΑEL FC Arena».

Το γκολ που έμελλε να δώσει στους τυπικά γηπεδούχους τους τρεις βαθμούς και να τους στείλει στην τέταρτη θέση, σημείωσε ο Γκόλιας λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Αυτή, δε, ήταν η τρίτη ήττα της ομάδας της Μαγνησίας σε ισάριθμες εκτός έδρας αναμετρήσεις της φέτος…