Super League 2

Καθάρισε από… ημίχρονο η Νίκη Βόλου με τον Καμπανιακό

Σκοράροντας δις μέχρι την ανάπαυλα, η Νίκη Βόλου κέρδισε 2-0 τον προτελευταίο Καμπανιακό, φτάνοντας σε δεύτερη σερί νίκη στον Α’ όμιλο της Super League 2.

Άσος από… ημίχρονο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Καμπανιακό, με το οποίο έπεσε η αυλαία για την 6 αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου της φετινής Super League 2.

Με την ομάδα της Μαγνησίας να επικρατεί με 2-0, σκοράροντας δύο φορές στο πρώτο μέρος και συγκεκριμένα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με το σουτ του Τζιώρα, αλλά και δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα, χάρη σε κεφαλιά του Ανδρέου.

Έτσι, η Νίκη, που είχε και δοκάρι στο 53ο λεπτό σε προσπάθεια του Μιράντα, έκανε το 2x2 και ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας. Με τον νεοφώτιστο αντίπαλο της να φιγουράρει στην προτελευταία, έχοντας υποστεί δεύτερη διαδοχική ήττα.