Super League 2

Φιλική ισοπαλία ανάμεσα σε Ολυμπιακό Β’ και Κηφισιά

Ολυμπιακός Β’ και Κηφισιά έδωσαν φιλικό αγώνα προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με σκορ 2-2 σε ένα χορταστικό φιλικό.

Την Κηφισιά υποδέχτηκε στου Ρέντη η ομάδα του Ολυμπιακού Β’, σε ένα φιλικό προετοιμασίας ενόψει νέας της νέας σεζόν στο πρωτάθλημα της Super League 2, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 2-2.

Η Κηφισιά ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο σκορ, από το 16ο λεπτό όταν ο Μπαρμπόσα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετά από εκτέλεση κόρνερ ρου Ταλάλ. Ο Γκίνης πέτυχε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους στο 47’.

Οι «ερυθρόλευκοι» μείωσαν αρχικά στο 63’ σε 2-1 με τον Βοΐλη, ενώ ο ίδιος ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσα στο 86ο λεπτό του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας (65' Έξαρχος), Νίκολιτς (46' Κεραμίδας), Κινκουέ (58' Μπα), Αποστολόπουλος, Μαυρουδής (58' Αλ Μασάρι), Νταμπό (30' Ντόι) Καράκουτης (58' Ιμπαγάσα), Κωστή, Λάιντνερ (58' Κίτσος), Μαρίνος (46' Σέντρικ), Αλίγιαγκιτς (46' Βοΐλης).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος (46' Αγριμάκης), Να (46' Μπάκος, 75' Ποζατζίδης Στ.), Μπαρμπόσα (46' Σωτηράκος), Σπίνος (46' Μαζουλουξής), Παναγιώτου (46' Νοικοκυράκης), Παπασάββας (46' Κωνσταντακόπουλος), Ταλάλ (46' Γκίνη), Ποζατζίδης Λ. (46' Πρίτσας), Καλλέργης (46' Δημοσθενιάδης, 65' Σμπώκος), Κουιρουκίδης (46' Τεττέι), Ιατρούδης (46' Σέις).