Super League 2

Το αυτογκόλ της Καλλιθέας που δεν μέτρησε και κορύφωσε τις διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού

Λίγο πριν το ημίχρονο κορυφώθηκαν οι διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού Β’ για τη διαιτησία με την Καλλιθέα. Ο Ευαγγέλου πέτυχε αυτογκόλ για το 2-2, ωστόσο δεν μέτρησε (με πιθανότερη υπόδειξη το οφσάιντ).

Στο 37’ του αγώνα με την Καλλιθέα κορυφώθηκαν οι διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού Β’ για τη διαιτησία.

Έχοντας φωνάξει ήδη για οφσάιντ στο γκολ με το οποίο προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, οι «ερυθρόλευκοι» εξερράγησαν όταν ο Ευαγγέλου παραβίασε την εστία της ομάδας του (με κόντρα από το πόδι στο κεφάλι).

Με πιθανότερη εξήγηση λοιπόν ότι ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ στον Βοΐλη που ενεπλάκη στη φάση, το αυτογκόλ δεν μέτρησε, ξεσηκώνοντας την οργή των φιλοξενούμενων (που εντέλει αποχώρησαν στο ημίχρονο).