Super League 2

Πήρε το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό Β ο Ολυμπιακός Β!

Βάφτηκε «ερυθρόλευκο» το ντέρμπι! Ο Ολυμπιακός Β επικράτησε 3-1 του Παναθηναϊκού Β στο «Ελ Πάσο» για τη Super League 2.

Στον Ολυμπιακό Β το ντέρμπι της Super League2!

Οι Πειραιώτες επικράτησαν 3-1 του Παναθηναϊκού Β στο οποίο «Ελ Πάσο», όπου τυπικά γηπεδούχοι ήταν οι «πράσινοι», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυναμικά στην αναμέτρηση και μόλις στα 44’’ είχαν δοκάρι με κεφαλιά του Κωστούλα και άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με σουτ του Σγουρού λίγο έξω από την περιοχή.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Ολυμπιακός Β άγγιξε το 2-0, με τον Κωστούλα να κάνει ωραία κίνηση από τα αριστερά και τον Μπα να αστοχεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, προσπαθώντας να σκοράρει με εντυπωσιακό σουτ.

Στο 45’, οι «πράσινοι» απείλησαν με εκτέλεση φάουλ του Σιδερά, ο οποίος έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παπαδούδη. Ο Παναθηναϊκός Β ισοφάρισε στο 79’ με σουτάρα του Αθανασακόπουλου, αλλά ο Ολυμπιακός Β δεν άργησε να απαντήσει, καθώς ο Αλγκασίμ Μπα κέρδισε πέναλτι για τράβηγμα, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος, δίνοντας προβάδισμα στο 82ο λεπτό.

Επτά λεπτά μετά, ο Σαπουντζής με βολίδα λίγο έξω από την περιοχή νίκησε τον Μαργκόνο και ουσιαστικά «κλείδωσε» το «τρίποντο» για τους Πειραιώτες.

Παναθηναϊκός Β' (Σωτήρης Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Φικάι, Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (75΄ Βουτσάς), Κρυπαράκος, Σαρδέλης, Λάμψιας (75΄ Μαντσίνι), Καραμπάς (68΄ Αθανασακόπουλος), Λιούμης (55΄ Μπιλάλ)

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπαχ, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Κουτσίδης, Κεραμιδάς (69΄ Αποστολόπουλος), Μαρίνος (86΄Κατσουλίδης), Κωστούλας (75΄ Κωστή), Ντιμπαϊ (86΄ Σαπουντζής), Μουζακίτης, Αργυρίου