Super League 2

Διπλή «μπαλωθιά» των Χανίων στον Παναθηναϊκό Β'

Σκοράροντας δις στο δεύτερο ημίχρονο -και μάλιστα γκολάρες- τα Χανιά επικράτησαν 2-0 του Παναθηναϊκού Β' στον Ασπρόπυργο.

Με το «διπλό» αποχώρησαν από τον Ασπρόπυργο τα Χανιά, τα οποία επικράτησαν 2-0 του Παναθηναϊκού Β' στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Νότιου Ομίλου της Super League 2.

Οι Κρητικοί -οι οποίοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα- χτύπησαν δις στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα με γκολάρες. Το σκορ άνοιξε στο 68' ο Βασιλόγιαννης, ο οποίος ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια, έπιασε το συρτό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 87' με το ψιλοκρεμαστό τελείωμα του Κογιέτε.

Έτσι, τα Χανιά επέστρεψαν στις νίκες, ύστερα από δύο σερί ήττες, ανεβαίνοντας στην 7η θέση (11β.), ενώ οι «πράσινοι» (10οι, 10β.) γνώρισαν την πρώτη τους ήττα, ύστερα από δύο διαδοχικές νίκες.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός Β' (Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Σιδεράς, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρδέλης (90'+1' Ματσαδές), Ρόμπι, Μαρτίνης (65' Νούτσιας), Τσιριγώτης, Ηλιάδης (73' Σέχου).

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Κογιέτε, Ζιούλης, Πατάπης, Τσαμούρης, Μασούρας (65' Κάρλος), Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος, Μπαΐροβιτς (84' Μπαΐροβιτς), Βάρκας (53' λ.τ Καψάλης), Βασιλόγιαννης.