Super League 2

«Πέταξε» δυο βαθμούς στην Πάτρα η Athens Kallithea

Η Athens Kallithea προηγήθηκε με τον… συνήθη ύποπτο Λουκίνα στο 36’, ωστόσο η ουραγός Παναχαϊκή απάντησε έξι λεπτά μετά με τον Πατρινό, με το 1-1 να τη διατηρεί στην κορυφή, αλλά με ματς περισσότερο.

Γκέλα... ολκής για την πρωτοπόρο Athens Kallithea απέναντι στην τελευταία του Β’ Ομίλου της φετινής Super League 2, Παναχαϊκή, στο γήπεδο της Αγυάς.

Mε τελικό 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο εναρκτήριο σημερινό (17/12) παιχνίδι για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που πήραν το προβάδισμα χάρη στο τέρμα του… μόνιμου σκόρερ τους, Λουκίνα, στο 36ο λεπτό του ματς.

Όμως, η απάντηση των Αχαιών ήταν άμεση και πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, ο Πατρινός φρόντισε να ισοφαρίσει με κεφαλιά.

Με το 1-1 να διατηρείται μέχρι τέλους, η Athens Kallithea παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας πήγε στο +2 από τα Χανιά, αλλά έχει πλέον και έναν αγώνα περισσότερο.

Την ώρα που η Παναχαϊκή παρέμεινε χωρίς «τρίποντο» στο πρωτάθλημα και παράλληλα ουραγός.