Super League 2

Φιέστα χωρίς γκολ για τον Πανσερραϊκό, έμεινε στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ Β'

Ισόπαλη χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον ΠΑΟΚ Β', στη γιορτινή φιέστα των Σερραίων για την άνοδο στη Super League!

Σε πανηγυρικό κλίμα ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις του για τη φετινή σεζόν ο Πανσερραϊκός, παρότι έμεινε στο 0-0 με την ΠΑΟΚ Β'!

Σε ένα ιστορικό για τις Σέρρες παιχνίδι, περισσότεροι από 6.000 φίλαθλοι γιόρτασαν με την ψυχή τους την επιστροφή της αγαπημένης τους ομάδας στην κορυφαία κατηγορία της χώρας, μετά από 12 ολόκληρα χρόνια!

Σημαντική και για έναν ακόμα λόγο η αναμέτρηση, με τον Τάσο Παπάζογλου να αγωνίζεται για τελευταία φορά πριν κρεμάσει τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια, αφού αντικαταστάθηκε στο 60ό λεπτό της αναμέτρησης και αποθεώθηκε από φιλάθλους και συμπαίκτες.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, οι ευκαιρίες για γκολ ήταν λιγοστές στο πρώτο ημίχρονο, με το σουτ του Στίνα να περνάει λίγο άουτ στο 37', ενώ ίδια κατάληξη είχε και η προσπάθεια του Δαρέλα, ένα λεπτό αργότερα.

Στο δεύτερο μισό, ο Στίνα απείλησε ξανά την εστία του ΠΑΟΚ Β' στο 48' ενώ στο 58' ο Μοναστηρλής απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Στίνα. Στο 63' ο Κατσίκας έκανε σπουδαία επέμβαση σε τετ-α-τετ με τον Γκορντετζιάνι, ενώ στο 90'+3' ο Σπυράκος έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς για χάρη των φιλοξενούμενων, με το γυριστό του σουτ να σταματάει στο δοκάρι.