Super League 2

«Γλίτωσαν» στο φινάλε Πανσερραϊκός και Ολυμπιακός Β'

Με πέναλτι του Σαΐντ στο 80’ ο Πανσερραϊκός γλίτωσε την εντός έδρας ήττα από τον Θεσπρωτό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος (1-1). Απίθανο φινάλε στο Επισκοπή-Ολυμπιακός Β’.

Γλίτωσε την εντός έδρας ήττα ο Πανσερραϊκός! Τα «λιοντάρια» είδαν τον Θεσπρωτό να τα σοκάρει, αλλά γλίτωσαν με πέναλτι προς το φινάλε τα χειρότερα (1-1) στην δική τους πρεμιέρα στην Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 67ο λεπτό με σουτ του Δρίτσα και έδειχναν πως είναι ικανοί να ξεκινήσουν την πορεία τους στο πρωτάθλημα με ένα μεγάλο αποτέλεσμα, αλλά στο 80’ ο Σαΐντ με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μεγάλο ματς που κρίθηκε στο φινάλε στην Κρήτη, με Επισκοπή και Ολυμπιακό Β’ να μένουν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Τα… πάντα έγιναν στο φινάλε, αφού μέχρι το 90ο λεπτό οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Παρόλα αυτά, ο Χοβανισιάν εκείνη τη στιγμή νίκησε τον Στουρνάρα για να γράψει το 1-0 για τους Κρητικούς που έδειξαν να αγκαλιάζουν τη νίκη. Ωστόσο, η ομάδα του Γιάννη Οκκά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κατσουλίδη για το 1-1.