Super League 2

Τον… χαβά του ο ΠΑΟΚ Β’, από κοντά και η ΑΕΛ

Την τρελή του πορεία συνεχίζει ο ΠΑΟΚ Β’ που επικράτησε 3-0 του Ηρακλή Λάρισας και παραμένει στην κορυφή. Δεύτερη και στο -1 η Λάρισα μετά το «διπλό» στην Αριδαία.

Πάει… τρένο ο ΠΑΟΚ Β’. Οι ασπρόμαυροι πήραν την πέμπτη νίκη τους σε έξι αγωνιστικές, φτάνοντας τους 16 βαθμούς μετά και την άνετη επικράτηση με 3-0 επί του Ηρακλή Λάρισας.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, ο Μιχαηλίδης άνοιξε το σκορ στο 52’ και τον δρόμο για μία ακόμη νίκη για τον ΠΑΟΚ Β’. Ο Δαρέλας στο 86’ «κλείδωσε» το ματς και τρία λεπτά αργότερα ο Γρόσδης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Στη δεύτερη θέση και στο -1 η ΑΕΛ, η οποία πέρασε από την Αριδαία επικρατώντας 2-0 του Αλμωπού. Οι «βυσσινί» πήραν προβάδισμα με τον Νίνο στο 29’ και ο Νικολιάς στο 68’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Στην τρίτη θέση με 12 βαθμούς η Αναγέννηση Καρδίτσας, που επικράτησε με το εμφατικό 3-0 του Απόλλωνα Λάρισας εκτός έδρας. Ο Κοζορώνης στο 14’ έδωσε σκορ στο ματς, με τον Βερνάρδο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Αθανασιάδης στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα τρίποντα για τη Νίκη Βόλου μετά το 3-0 επί του Διαγόρα, ενώ τη δεύτερη νίκη του πήρε ο Απόλλων Πόντου μετά το εκτός έδρας 3-2 κόντρα στον Θεσπρωτό.