Super League 2

Ασταμάτητο το «τρένο» της Κηφισιάς, παρέσυρε την Προοδευτική!

Η απίθανη Κηφισιά έστησε… πάρτι στο Κερατσίνι, ισοπεδώνοντας την Προοδευτική με σκορ 4-0 και κάνοντας το 4Χ4 στη Super League 2, με τέρματα, μάλιστα, 10-0(!), συνεχίζει να ονειρεύεται «σαλόνια»!

Συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο η Κηφισιά!

Η υπέροχη ομάδα του Γιώργου Πετράκη έστησε… πάρτι στο Κερατσίνι, ισοπεδώνοντας την Προοδευτική με σκορ 4-0 και κάνοντας το 4Χ4 στη Super League 2, με τέρματα, μάλιστα, 10-0(!), συνεχίζει να ονειρεύεται «σαλόνια»!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τη λήξη σχεδόν του πρώτου ημιχρόνου, «κόβοντας» τα πόδια των γηπεδούχων. Στο 45', συγκεκριμένα, ο Κουϊρουκίδης άνοιξε το σκορ για το 0-1. Στο δεύτερο 45λεπτο, δε, υπήρχε μόνο μία ομάδα στον αγωνιστικό χώρο. Η Κηφισιά βγήκε… αγριεμένη μετά την ανάπαυλα και με ξεκάθαρο στόχο να «καθαρίσει» τη νίκη, όπως και έγινε. Το πέναλτι του Τετέι στο 51' «έγραψε» το 0-2, ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, Κουϊρουκίδης, βρήκε ξανά δίχτυα με σουτ στο 76', για να έρθει ο Μαζουλουξής στο 89' να βάλει το κερασάκι στην τούρτα.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα των Βορείων Προαστίων, ο εξαιρετικά επικίνδυνος φέτος ΟΦ Ιεράπετρας, στην Καισαριανή.

Προοδευτική (Μάγγος): Αστράς, Καρρίκι, Σινγκ (64' Γιαννιτσάνης), Ποτουρίδης, Παντελίδης (90'+2' Αλεξίου), Μεγαρίτης, Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (13' λ.τ Τσακίρης), Αγγελόπουλος (73' Γιόβιτς), Ευθυμίου

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος (74' Μαζουλουξής), Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α, Πέιος (51' Γκίνη), Νοικοκυράκης, Παπασάββας, Ταλάλ (74' Παυλάκης), Κουϊρουκίδης (80' Καλλέργης), Τετέι (80' Πρίτσας)