Super League 2

Σόου Γιούση στο ΑΕΚ Β’- Λεβαδειακός: Τα δυο γκολ που πέτυχε στο 2-1 του ημιχρόνου

Σε απόλυτο πρωταγωνιστή της ΑΕΚ Β’ στο πρώτο ημίχρονο με τον Λεβαδειακό εξελίχθηκε ο Γιούσης. Με δυο γκολ (κι αφού ενδιάμεσα ισοφάρισε ο Τζημόπουλος) έφτασε συνολικά τα έξι και έχει γράψει το 2-1.

Προβάδισμα έναντι του Λεβαδειακού με τον... συνήθη ύποπτο απέκτησε η ΑΕΚ. Ο νεαρός άσος πέτυχε δυο γκολ στο πρώτο 45λεπτο (με όμορφη ενέργεια και τελείωμα στο 19' και κοντινή κεφαλιά, έπειτα από απόκρουση του Στογιάνοβιτς σε φάουλ του Γερολέμου στο 43').

«Ακύρωσε», έτσι, την ισοφάριση που είχαν πετύχει ενδιάμεσα οι Βοιωτοί με ωραία κεφαλιά του Τζημόπουλου από εκτέλεση κόρνερ του Βήχου στο 35'.