Super League 2

Έφεραν τούμπα την ΑΕΚ Β’ τα Χανιά!

Στο τέλος χαμογέλασαν τα Χανιά. Νίκη 2-1 με δύο γκολ στο τέλος για την ομάδα της Κρήτης επί της ΑΕΚ Β’, η οποία προηγήθηκε, αλλά λύγισε λόγω της αποβολής του Λάτσι.

Ξέραναν την ΑΕΚ τα Χανιά! Οι Κρητικοί επικράτησαν 2-1 των «κιτρινόμαυρων» εντός έδρας φέρνοντας τούμπα το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά και επέστρεψαν στις νίκες μετά 1-0 από την Κηφισιά. Στην αντίπερα όχθη, η Ένωση συμπλήρωσε τέσσερα ματς χωρίς νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Γιούσης στο 49ο λεπτό με πέναλτι και μέχρι το 62’ η ΑΕΚ είχε την κατάσταση στα χέρια της. Ωστόσο, σε εκείνο το σημείο αποβλήθηκε ο Ζίγκα Λάτσι με δεύτερη κίτρινη και τα Χανιά εκμεταλλεύτηκαν το πλεονέκτημά τους στην τελική ευθεία.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ, έχασαν διπλή ευκαιρία στο 77’ με Τριανταφυλλάκο και Κολλά, ενώ εξαργύρωσαν την ανωτερότητά τους τρία λεπτά. Με τον Κολλά να βρίσκει δίχτυα έπειτα από την πάσα του Βαρκά. Δεν έμειναν εκεί τα Χανιά, αφού ο Τριανταφυλλάκος πλάσαρε στο 92’ για το 2-1, στέλνοντας την ομάδα του στην 3η θέση.