Τουρκία

Γκέλα με… ρεκόρ για την Τραμπζονσπόρ των Μπακασέτα και Σιώπη

Σκόνταψε απέναντι στην Μπασακσεχίρ η Τραμπζονσπόρ των Μπακασέτα και Σιώπη, μένοντας στο 0-0.

Γκέλαρε πάνω στην Μπασακσεχίρ η Τραμπζονσπόρ.

Η ομάδα των Τάσου Μπακασέτα και Μανώλη Σιώπη ήρθε 0-0 εντός έδρας, παρότι ήταν συνολικά ανώτερη, αλλά ολοκλήρωσε με ρεκόρ τον πρώτο γύρο της Super Lig, έχοντας μαζέψει 46 βαθμούς (14-4-1). Καταρρίπτοντας σχετική επίδοση της Φενέρμπαχτσε. Πρόκειται για την καλύτερη επίδοση σε α’ γύρο του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι, ενώ ο 27χρονος μέσος μπήκε ως αλλαγή στο 76ο λεπτό και μάλιστα εμπλέκεται σε μια φάση, η οποία σήκωσε συζήτηση στη γειτονική χώρα, καθώς οι γηπεδούχοι φωνάζουν για πέναλτι σε χέρι του Καλντιρίμ.

Η Τραμπζονσπόρ έχασε δύο μεγάλες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας δοκάρι με εκτός περιοχής σουτ του Τοκίζ στο 20’ και σε σουτ του Χάμσικ στο 31’.

Μπακασέτα: Γκέλαρε η Τραμπζονσπόρ