Τουρκία

Όλα «μηδέν» στο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης

Ισόπαλο 0-0 έληξε το ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης μεταξύ της Μπεσίκτας και της Φενέρμπαχτσε για την 8η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι στην Κωνσταντινούπολη, η Μπεσίκτας και η Φενέρμπαχτσε αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 για την 8η αγωνιστική της Super Lig της Τουρκίας.

Η κατοχή της μπάλας ήταν μοιρασμένη καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους του Ζόρζε Ζεσούς να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα την ομάδα του Βαλεριέν Ίσμαελ.

Τη μεγαλύτερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου σπατάλησε στο 33' ο Ρέντμοντ όταν το φαλτσαριστό σουτ του κατέληξε κόρνερ από την απόκρουση του Μπαλγιντίρ.

Στο δεύτερο μέρος η Μπεσίκτας έχασε δύο φορές την ευκαιρία να προηγηθεί. Αρχικά με κεφαλιά του Βέγκχορστ στο 88' που κατέληξε λίγο άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα το σκηνικό επαναλήφθηκε με την Φενέρ να αποσπά μια σημαντική ισοπαλία στην έδρα των «αετών».