Τουρκία

Πάτησε... τριάρα στην Μπεσίκτας και έπιασε ξανά κορυφή η Φενέρμπαχτσε

Η Φενέρμπαχτσε επιβλήθηκε 3-1 της Μπεσίκτας εκτός έδρας και μοιράζεται εκ νέου την κορυφή της Super Lig με τη Γαλατάσαραϊ.

Ολοένα και μεγαλύτερη η διαφορά των δύο πρωτοπόρων στην τουρκική Super Lig, με τη Φενέρμπαχτσε να επικρατεί 3-1 της Μπεσίκτας εκτός έδρας και να πιάνει ξανά στην κορυφή τη Γαλατάσαραϊ – με τις δύο ομάδες να είναι στο +14 από την 3η θέση!

Τα «καναρίνια» πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Τζέκο στο 10’, ωστόσο ένα αυτογκόλ του Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν στο 24’ επέτρεψε στους γηπεδούχους να μπουν ξανά στο ματς.

Εντέλει, ο Τάντιτς έβαλε εκ νέου μπροστά τη Φενέρ με πέναλτι στο 63’, ενώ ο Σιμάνσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τους «μαύρους αετούς» αυτή ήταν η τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας ματς...