Τουρκία

Σοκ για την Φενέρμπαχτσέ - Εντός έδρας ήττας από την Ντεμίρσπορ

Εκτός θέσεων που δίνουν ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο έπεσε η Φενέρμπαχτσέ μετά την ήττα που γνώρισε από την Άδανα Ντεμιρσπορ εντός έδρας με 2-1.

Ήττα σοκ εντός έδρας για την Φενέρμπαχτσέ. Η ομάδα του Δημήτρη Πέλκα με τον Έλληνα άσο να αγωνίζεται βασικός έφυγε από το γήπεδό της με σκυμμένο το κεφάλι μετά το 2-1 από την Άδανα Ντεμίρσπορ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Βαλένσια, αλλά δεν χάρηκαν για πολύ, καθώς στο 34ο λεπτό η Ντεμίρσπορ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ινλέρ. Δεν έμεινε εκεί όμως καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο 46ο λεπτό με τον Μπελχαντά.

Η ήττα αυτή για την Φενέρμπαχτσέ ήταν και ένα μεγάλο πλήγμα στη βαθμολογία καθώς έπεσε στην 5η θέση, καθώς την προσπέρασε η σημερινή της αντίπαλος με έναν βαθμό περισσότερο, 33 βαθμούς.