Τουρκία

Με… buzzer beater έστειλε την ομάδα του στα ημιτελικά των πλέι οφ του τουρκικού πρωταθλήματος

Στις καθυστερήσεις της παράτασης του αγώνα Σακάριασπορ-Εγιούπσπορ, ο Αλπάσλαν Οζτούρκ λύτρωσε τους φιλοξενούμενους και τους έστειλε στα ημιτελικά των πλέι οφ του τουρκικού πρωταθλήματος.

Με γκολ, κυριολεκτικά στο φινάλε του αγώνα (0-0 στην κανονική διάρκεια), ο Αλπάσλαν Οζτούρκ έδωσε τη νίκη με 0-1 στην Εγιούπσπορ μέσα στην έδρα της Σακάριασπορ για τα προημιτελικά των πλέι οφ του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο 29χρονος αμυντικός με έναν «πύραυλο» που εξαπέλυσε εκτός της αντίπαλης περιοχής, νίκησε τον Φουρκάν Κιοσέ και έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση που διεκδικεί το εισιτήριο για την άνοδο στην πρώτη κατηγορία του γειτονικού πρωταθλήματος της επόμενης σεζόν.