Τουρκία

Τουρκία: Ολοταχώς για τον τίτλο η Τραμπζονσπόρ του Μπακασέτα - Νέα ήττα η Γαλατά

Δεν σκόραρε ο Μπακασέτας αλλά έδωσε μισό γκολ, ξεμπλόκαρε την Τραμπζονσπόρ που πέρασε με 2-1 από την έδρας της Αλτάι.

Συνέχισε την πορεία της προς την κατάκτηση του τουρκικού πρωταθλήματος η Τραμπζονσπόρ. Με τον Μπακασέτα να δίνει και πάλι τη… λύση, πέρασε από τη Σμύρνη με 2-1 κόντρα στην Αλτάι. Ο Έλληνας άσος μπορεί να μην σκόραρε αλλά έφτιαξε για τον Κορνέλιους το γκολ της ισοφάρισης στο 51ο λεπτό, ξεμπλοκάροντας την ομάδα του που μέχρι και εκείνη τη στιγμή φαινόταν να τα βρίσκει δύσκολα.

Η Τραμπζονσπόρ πήρε τη νίκη χάρη στο δεύτερο τέρμα του Κορνέλιους δύο λεπτά πριν το τέλος του ματς. Με τη νίκη αυτή ξέφυγε με 12 βαθμούς από τη δεύτερη Κόνιασπορ και δείχνει να… τρέχει προς την κατάκτηση του τίτλου.

Αίσθηση που γίνεται ακόμη μεγαλύτερη εάν λάβουμε υπόψη μας τι… κάνουν οι άλλες μεγάλες του πρωταθλήματος. Η Γαλατά η οποία αγωνιζόταν σήμερα ηττήθηκε από την Ντεμιρσπόρ.