Τουρκία

Απίθανη πρόκριση στον τελικό των playoffs με δύο γκολ στις καθυστερήσεις για την Μποντρουμσπόρ!

Δύο γκολ στις καθυστερήσεις έστειλαν την Μποντρουμσπόρ στον τελικό των playoffs της Β' Τουρκίας, με το πρώτο να είναι... απίθανη γκολάρα!

Η ιστορική άνοδος στην τουρκική Super Lig απέχει πια ένα βήμα για την Μποντρουμσπόρ, που παρότι βρισκόταν πίσω με συνολικό σκορ 1-0 στο 90ό λεπτό της ρεβάνς των playoffs με την Εγιουπσπόρ, κατάφερε να σκοράρει δις στις καθυστερήσεις και να πάρει την πρόκριση για τον τελικό!

Ο σύλλογος της Αλικαρνασσού είχε ηττηθεί 1-0 στο εκτός έδρας ματς και εν συνεχεία... κόλλησε στη ρεβάνς, μέχρι που ένα απίστευτο μακρινό σουτ του Εργκούν στο 90+1' λύτρωσε τους γηπεδούχους.

Μάλιστα, η Μποντρούμ δεν έμεινε εκεί, καθώς εκμεταλλεύτηκε πως ο αγώνας είχε έντεκα λεπτά καθυστερήσεις και έφτασε στην ολική ανατροπή του σκορ στο 90+8' με τον Εζνταμάρ!

Αντίπαλος τώρα στον τελικό, η Πεντικσπόρ.