Τουρκία

Έμφραγμα στο 90'+4' για την Τραμπζονσπόρ του Μπακασέτα

Ο Μπακασέτας είχε ισοφαρίσει σε 1-1 με πέναλτι αλλά τελικά η Τραμπζονσπόρ ηττήθηκε από την Ντεμίρσπορ με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις.

Την δεύτερη εφετινή της ήττα γνώρισε η Τραμπζονσπόρ. Η ομάδα του Τάσου Μπακασέτα και του Μανώλη Σιώπη ηττήθηκε με 3-2 από την Ντεμίρσπορ εκτός έδρας σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο αρχηγός της Εθνικής μας ομάδας είχε σκοράρει με πέναλτι στο 36ο λεπτό και είχε ισοφαρίσει σε 1-1 το τέρμα του Ροντρίγκες στο 10ο λεπτό του αγώνα.

Στη συνέχεια η Ντεμίρσπορ πήρε και πάλι προβάδισμα με 2-1 στο 55ο λεπτό με τον Εντιαγέ, η Τραμπζονσπόρ ισοφάρισε και πάλι στο 84ο λεπτό με τον Μποζόκ, και πίστεψε ότι θα έπαιρνε την ισοπαλία. Ωστόσο το… έμφραγμα ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ακαϊντίν να σκοράρει και να δίνει τη νίκη στην γηπεδούχο Ντεμίρσπορ.