Τουρκία

Βρήκε δίχτυα ο Μπακασέτας αλλά η Τράμπζονσπορ πέταξε δύο βαθμούς

Παρότι προηγήθηκε με 2-0, η Τράμπζονσπορ κόλλησε στο 2-2 με την Κόνιασπορ εντός έδρας. Ένα γκολ με πέναλτι ο Μπακασέτας.

Τρίτη ισοπαλία στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές για την Τράμπζονσπορ, που πέταξε δύο βαθμούς μένοντας στο 2-2 με την Κόνιασπορ εντός έδρας.

Οι πρωταθλητές Τουρκίας προηγήθηκαν με δύο γκολ χάρη σε δύο εύστοχα χτυπήματα πέναλτι, ένα από τον Μπακασέτα στο 14’ και ένα από τον Τρεζεγκέ στο 27’.

Εντέλει, οι φιλοξενούμενοι γλίτωσαν την ήττα με δύο γκολ του Ντιουφ – που αρχικά μείωσε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και εν συνεχεία ισοφάρισε στο 54’.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν μέχρι τέλους το γκολ της νίκης και κέρδισαν πέναλτι με τον Μπαρτρά στο 87’, ωστόσο το VAR απεφάνθη ότι δεν υπήρχε παράβαση. Νωρίτερα δεν, στο 82’, οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με δέκα λόγω αποβολής του Ικπεάτσου.

Έτσι, η ομάδα της Τραπεζούντας έμεινε στην 7η θέση και στο -4 από την κορυφή, με την Κόνιασπορ να ακολουθεί μία θέση και έναν βαθμό παρακάτω.