Τουρκία

Νέα γκέλα για την Τράμπζονσπορ με… διπλό χαμένο πέναλτι Μπακασέτα στο 95' και στο 98'!

Μοιραίος για την Τράμπζονσπορ ο Μπακασέτας, που έχασε δύο φορές (!) πέναλτι στις καθυστερήσεις και η ομάδα του έμεινε στο 1-1 με την Γκιρεσούνσπορ.

Δίχως νίκη για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και τρίτη στις τέσσερις τελευταίες έμεινε η Τράμπζονσπορ, που έφερε 1-1 με την Γκιρεσούνσπορ, εντός έδρας, έχοντας για μοιραίο -εις διπλούν- τον Τάσο Μπακασέτα!

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός είχε την ευκαιρία να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του στις καθυστερήσεις, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε σταμάτησε στα πόδια του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ο διαιτητής έδωσε τότε επανάληψη λόγω παράβασης, με τον Κοτσούκ να αποκρούει ξανά!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει κεφάλι στο σκορ με κοντινή προσπάθεια του Ναγίρ στο 68', με τον Κορνέλιους να ισοφαρίζει με εξαιρετική κεφαλιά δέκα λεπτά αργότερα.

Σημειώνεται πως στο 78ο λεπτό πέρασε στο ματς ο Μανώλης Σιώπης, με την Τράμπζονσπορ να βρίσκεται μετά από αυτό το αποτέλεσμα στο +9 από τη 2η, Κόνιασπορ, αλλά να έχει ένα ματς περισσότερο.