Τουρκία

Ασύλληπτη κατάρρευση για Τράμπζονσπορ, νικούσε 2-0 μέχρι το 72' και τελικά έχασε από τη Χατάισπορ!

Παρότι προηγούταν μέχρι το 72ο λεπτό με δύο γκολ, η Τράμπζονσπορ του Μπακασέτα ηττήθηκε 3-2 από τη Χατάισπορ.

Την τρίτη της ήττα σε έξι αγωνιστικές στην τουρκική Super Lig υπέστη η Τράμπζονσπορ, που παρότι προηγούταν με 2-0 της Χατάισπορ εκτός έδρας μέχρι το 72'... κατόρθωσε να χάσει 3-2!

Η ομάδα του Τάσου Μπακασέτα, που αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, φάνηκε να καθαρίζει χάρη στα γκολ των Βίσκα (44') και Ονουάτσου (62').

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν, αρχικά, να μειώσουν με τον Ρίβας (72'), με τον Λαμκέλ Ζε να φέρνει το ματς στα ίσα στο 88'.

Την επική ανατροπή ολοκλήρωσε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντέλε-Μπασίρου, με τους νικητές να παίρνουν το πρώτο τους τρίποντο μετά την πρεμιέρα και να παραμένουν αήττητοι (2-4-0)!

Όλα αυτά λίγους μήνες μετά τον καταστροφικό σεισμό που έπληξε το Χατάι, αναγκάζοντας τον σύλλογο να αποσυρθεί από το πρωτάθλημα της προηγούμενης σεζόν.

Στον πάγκο, για τους ηττημένους, έμεινε ο Ταξιάρχης Φούντας.