Γενικά

Αντίπαλοι ΑΕΚ: «Έμφραγμα» για Ζόρια

Η Ζόρια ήρθε 1-1 με την Κόλος, δεχόμενη γκολ στα… χασομέρια.

Την πάτησε στο τέλος η Ζόρια.

Η εκ των αντιπάλων της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League ήρθε 1-1 με την Κόλος Κοβαλίβκα (απέκλεισε τον Άρη στα προκριματικά της διοργάνωσης) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ουκρανίας.

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη, αλλά τους… ξέφυγε μέσα από τα χέρια. Ο Κοτσέρχιν άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό και το προβάδισμα διατηρήθηκε για ένα ολόκληρο ημίχρονο. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν την κατάλληλη στιγμή. Ο Σελέζνοφ ισοφάρισε με πέναλτι στο 90+3’, μετά από πέναλτι που έκανε ο Γουρτσένκο, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

Ζόρια: Σεβτσένκο, Βέρνιντουμπ, Αμπού Ανα, Φαβόρβ (73’ Ρουφάτι), Γιούρτσενκο, Τσιγκάνικς, Τσβεκ, Κοτσέρχιν, Ναζαρίνα, Χλάντκι, Καμπάεβ (74’ Γκριν)