Γενικά

Αντίπαλοι Ολυμπιακού: Έχασε από τη Βοϊβοντίνα και τη βλέπει να… πλησιάζει η Μπάτσκα Τόπολα!

Η Μπάτσκα Τόπολα ηττήθηκε 2-1 από τη Βοϊβοντίνα εντός έδρας και είδε την αντίπαλό της να την πλησιάζει στους τέσσερις βαθμούς.

Η Μπάτσκα Τόπολα είχε την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά της από την 4η θέση της βαθμολογίας του σερβικού πρωταθλήματος, ωστόσο αντιθέτως, ηττήθηκε 2-1 από τη Βοϊβοντίνα εντός έδρας και την είδε να μειώνει στο -4.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League να παίρνει το προβάδισμα πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό χάρη σε γκολ του Τσίρκοβιτς.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν το σοκ και αντέδρασαν γρήγορα, με τον Ραντούλοβιτς να ισοφαρίζει στο 19’ και εν συνεχεία να ανατρέπει τα δεδομένα σκοράροντας δέκα λεπτά αργότερα.

Η Τόπολα δεν κατάφερε να επιστρέψει στο ματς παρότι είχε μπροστά της μια ώρα αγώνα, με αποτέλεσμα να ηττηθεί και να πάει στη διακοπή προερχόμενη από δύο συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα – καθώς είχε προηγηθεί η συντριβή από τη Φράιμπουργκ.