Γενικά

Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Τεσσάρα η Σλόβαν Μπρατισλάβας

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας επικράτησε 4-0 της Μίκουλας για το πρωτάθλημα της Σλοβακίας.

Εύκολο απόγευμα για τη Σλόβαν.

Η εκ των αντιπάλων του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League, επικράτησε 4-0 της Μίκουλας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Σλοβακίας.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 35’ λόγω απευθείας κόκκινης του επιθετικού, Ρίτσαρντ Μπάρτος, ενώ στο επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος, ωστόσο, η Σλόβαν κυριάρχησε, με τον Χέντι να ανοίγει το σκορ στο 57’, ενώ πέτυχε γκολ και στο 84’. Ενδιάμεσα είχε βρει δίχτυα ο Ιμπραχίμ (67’) και ο Ντράζιτς έβαλε τη σφραγίδα του στο 90ο λεπτό.