Κύπρος

Αποχαιρέτησαν το «Τσίρειο» με... κουλούρια ΑΕ και Άρης Λεμεσού

ΑΕ και Άρης Λεμεσού έμειναν στο 0-0, στο τελευταίο μεταξύ τους ματς στο «Τσίρειο Στάδιο».

Δίχως τέρματα ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Λεμεσού, με την ΑΕΛ να μένει στο 0-0 με τον Άρη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Στεπίνσκι στο 46ο λεπτό, ενώ τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μουσουντά στο 72’ – με το αποτέλεσμα αυτό να τους διατηρεί στην 4η θέση και στο -3 από την κορυφή. Η δε ΑΕΛ, παραμένει χαμηλά και συγκεκριμένα στην 9η θέση, μαζί με την Καρμιώτισσα.

Η αναμέτρηση αυτή ήταν η τελευταία για τις δύο ομάδες στο ιστορικό «Τσίρειο Στάδιο», καθώς... μετακομίζουν στο «Στάδιο ΑλφαΜέγα».

Νωρίτερα, η Ομόνοια πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της επικρατώντας 1-0 του Ακρίτα εντός έδρας με γκολ στις καθυστερήσεις.

Σκόρερ ο Μπέζους στο 90+5’, με τους νικητές να σκαρφαλώνουν έτσι στην 6η θέση της βαθμολογίας – με τον Ακρίτα από την άλλη να παραμένει στον πάτο με επτά βαθμούς.