Κύπρος

Εντυπωσιακή πρεμιέρα με τεσσάρα για την ΑΕ Λεμεσού

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρβο, Στέφαν Τσέποβιτς η ΑΕ Λεμεσού, συνέτριψε με 4-0 την Πάφο στο πρώτο του παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα.

Εντυπωσιακή εμφάνιση για την ΑΕ Λεμεσού, στη δική της πρεμιέρα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα (είχε αναβληθεί το ματς με την Ομόνοια) και θριάμβευσε με 4-0 απέναντι στην Πάφο, για να μπει με το δεξί στη νέα σεζόν. Τα άλλα δύο τέρματα για τους νικητές ο Έουλερ και ο Μάζουρεκ.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Σέρβος φορ με βολέ άνοιξε το σκορ και έβαλε μπροστά την ΑΕ Λεμεσού . Από γύρισμα του Έουλερ και πάλι ο Τσέποβιτς στο 37’ έκανε το 2-0, για να έρθουν στην επανάληψη τα τέρματα από τον ίδιο τον δημιουργό του δεύτερου γκολ που έφτιαξε και το 4ο για τον Μάζουρεκ για το τελικό 4-0.