Γενικά

Γκολ ο Πινέδα με το Μεξικό και πρόκριση στα ημιτελικά του Nations League

Ο Ορμπελίν Πινέδα έπαιξε βασικός και σκόραρε με το Μεξικό στο 2-2 απέναντι στην Τζαμάικα.

Βασικός και σκόρερ ήταν ο Ορμπελίν Πινέδα με το Μεξικό στο 2-2 με την Τζαμάικα στο «Αζτέκα» τα ξημερώματα. Ο μέσος της ΑΕΚ ήταν στην ενδεκάδα της «ελ τρι» και με κοντινό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 στο 17', ενώ αντικαταστάθηκε στο 63' από τον Ντιέγκο Λαϊνές.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές, με τον Μπόμπι Ντε Κόρδοβα Ριντ στο 7' και αυτογκόλ του Έντσον Άλβαρες στο 32', ενώ ο Ίρβινγκ Λοσάνο με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το 2-2 αρκούσε για να χαρίσει στο Μεξικό την πρόκριση στα ημιτελικά του Nations League, ωστόσο δεν ικανοποίησε με τη συνολική του απόδοση.