Γενικά

Νίκη για το Μεξικό επί του Παναμά με σκόρερ Πινέδα

Με τον Ορμπελίν Πινέδα να σκοράρει οκτώ λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο το Μεξικό επικράτησε 3-0 επί του Παναμά στον ημιτελικό του Concacaf Nations League.

Έφυγε για τον τελικό του Concacaf Nations League με σκόρερ Πινέδα το Μεξικό!

Η ομάδα του Ζάιμε Λοθάνο επικράτησε 3-0 του Παναμά στα ημιτελικά του θεσμού με τον άσο της ΑΕΚ να περνά ως αλλαγή στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης και να βρίσκει δίχτυα εννέα λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο Έντσον Άλβαρες της Γουέστ Χαμ άνοιξε στο 41' το σκορ με σκαστή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι με τον Κινονιές δύο λεπτά αργότερα με άψογο πλασέ να κάνει το 2-0.

Στο 68' ο Πινέδα πήρε μια υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Σέζαρ Μόντες και με ένα θαυμάσιο πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα έγραψε το 3-0.

Τις ΗΠΑ θα αντιμετωπίσει στον τελικό το Μεξικό τα ξημερώματα της Δευτέρας (25/3).