Γενικά

Νέα γκέλα για την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο

Την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πέταξε στα... σκουπίδια η Αλ Νασρ, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Αλ Χιλάλ.

Νέα γκέλα για την ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο, καθώς, μετά τη «λευκή» ισοπαλία με την Αλ Φεϊχά, η Αλ Νασρ υπέστη εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 από την Αλ Χιλάλ για το πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.

Το παιχνίδι κρίθηκε με δύο πέναλτι του Ινγκάλο στο 42ο και 62ο λεπτό, με τον Πορτογάλο σούπερ σταρ να μην μπορεί να βοηθήσει τους φιλοξενούμενους, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Μάλιστα, ο «CR7» εξελίχθηκε και σε αρνητικό πρωταγωνιστή, όταν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, «ξάπλωσε» αντίπαλο παίκτη με... λαβή βγαλμένη από το ΜΜΑ, με τον διαιτητή να τον τιμωρεί μόνο με κίτρινη κάρτα!

Κάπως έτσι, η Αλ Νασρ έμεινε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 53 πόντους και στο -3 από την πρωτοπόρο Αλ Ιτιχάντ.