Πορτογαλία

«Ανάσα» για Πορτιμονένσε

Έστω και αν ζορίστηκε στο τέλος, η Πορτιμονένσε νίκησε 3-2 εντός έδρας τη Μαρίτιμο για την 28η αγωνιστική της Primeira Lega και πλησίασε τις θέσεις παραμονής στην κατηγορία.

Η Πορτιμονένσε επικράτησε 3-2 εντός έδρας της Μαρίτμο, αν και προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Primeira Lega και πήρε βαθμολογική «ανάσα» στην προσπάθεια για παραμονή, αφού πλησίασε προσωρινά στο -4 από την Πάσος Φερέιρα, που έχει ένα ματς λιγότερο, και την αποψινή της αντίπαλο, βάζοντάς τη τώρα και αυτή σε περιπέτειες για τη συνέχεια.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τους Ταμπάτα και Μπόα Μόρτε. Ο Πίνιο έκανε το 2-1, όμως ο Χάκμαν φαίνεται πως «καθάρισε» την αναμέτρηση πριν μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα ξανά ο Πίνιο.