Ισπανία

Απίθανη ανατροπή στα… χασομέρια για Σεβίλλη

Από την κόλαση στον παράδεισο η Σεβίλλη. Οι Ανδαλουσιάνοι έκαναν επική ανατροπή, σκοράροντας δύο τέρματα από το 87’ και μετά, και πήραν μεγάλο τρίποντο στην έδρα της Λα Κορούνια (2-3).

Δεν υπάρχει η ανατροπή που έκανε η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιάνοι έκαναν απίστευτη ανατροπή, καθώς πέτυχαν δύο τέρματα από το 87’ και μετά και πήραν ένα τεράστιο τρίποντο στην έδρα της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα.

Η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι τα βρήκε… σκούρα απέναντι στη «Ντέπορ». Ο Ράιαν Μπάμπελ πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο ματς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και ο Αντονέ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και άψογο πλασέ, έγραψε το 2-0 στο 42’. Ωστόσο, η Σεβίλλη κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι, αφού έκλεισε το ημίχρονο ένα γκολ πίσω, με τον Ενζονζί να μειώνει στο 44’ σε 2-1.

Στην επανάληψη, οι Ανδαλουσιάνοι πίεζαν για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφερναν να βρουν διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. Τα λεπτά περνούσαν, ο χρόνος πίεζε τους φιλοξενούμενους που έκαναν την… αντεπίθεσή τους και έφτασαν τελικά σε μια επική ανατροπή. Στο 87’, λοιπόν, ο Βιτόλο ισοφάρισε το σκορ για να έρθει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μερκάδο να γράψει το τελικό 3-2 για τη Σεβίλλη, που επέστρεψε στα τρίποντα μετά από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα.