Ιταλία

Από τεσσάρα σε τεσσάρα πετάει η Νάπολι!

Σε εξαιρετική κατάσταση δείχνει η Νάπολι, η οποία πήρε δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα με 4-0 αυτή τη φορά στην έδρα της Κροτόνε.

«Πετάει» η Νάπολι!

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο πέτυχε δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα με 4-0, αυτή τη φορά περνώντας από την έδρα της Κροτόνε και ανέβηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας!

Πλουραλισμός στην επίθεση, ωραίο ποδόσφαιρο και κυριαρχία μέσα στο γήπεδο από τους «παρτενοπέι», που έχουν συνέλθει πλήρως από την ήττα από την Μίλαν και δείχνουν σε εξαιρετική κατάσταση.

Ο Ινσίνιε με ένα κλασικό... μαγικό πλασέ στο αριστερό παραθυράκι της εστίας, άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό για τη Νάπολι, που είδε τον Πετριτσιόνε στο 50' να αφήνει τους γηπεδούχους με δέκα ποδοσφαιριστές και να κάνει ευκολότερο το έργο των φιλοξενούμενων. Ο Λοσάνο οκτώ λεπτά αργότερα ήρθε να δώσει αέρα δύο τερμάτων στη Νάπολι, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη αλλά το... πάρτι των παικτών του Γκατούζο συνεχίστηκε.

Ο Ντέμε στο 76΄ ήταν αυτός που έγραψε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους, με τον Πετάνια να διαμορφώνει στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό σκορ, προσθέτοντας και αυτός το όνομά του στη λίστα των σκόρερ απέναντι στην Κροτόνε, η οποία παραμένει ουραγός και χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.