Κύπρος

Μείωσε στο -1 και περιμένει ο ΑΠΟΕΛ

Με «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΠΟΕΛ νίκησε 3-1 τον Απόλλωνα Λεμεσού στη Λευκωσία για την 22η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και μείωσε στο -1 από την κορυφή.

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο 3-1 τον Απόλλωνα Λεμεσού στη Λευκωσία για την 22η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και μείωσε στο -1 από την κορυφή και την ΑΕΚ Λάρνακας, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο και το Σάββατο αγωνίζεται στην έδρα της Καρμιώτισσας Πολεμιδίων, όπου και θα προσπαθήσει να ξεφύγει ξανά στο +4, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους εκτός εξάδας.

«Άλωσε» την Πάφο η Νέα Σαλαμίνα με 2-1, εδραιώθηκε στην πεντάδα και άφησε τους γηπεδούχους στο -5 από την κορυφή.