Κύπρος

Γλίτωσε στις καθυστερήσεις ο ΑΠΟΕΛ

Ένα γκολ του Βινίσιους στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στον ΑΠΟΕΛ τον βαθμό, μετά το 1-1 με τον Άρη Λεμεσού.

Ο Άρης Λεμεσού ήταν έτοιμος να πάρει νίκη πρωτιάς στη Λευκωσία, ωστόσο ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων σε 1-1 και απέφυγε την ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να πάρουν το προβάδισμα στο 44ο λεπτό, όταν ο Μπαμπίκα σκόραρε με διαγώνιο σουτ μετά από προσπάθεια του Σπόλιαριτς.

Εντέλει, η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Βινίσιους στο 90+6', με τον ΑΠΟΕΛ να βρίσκεται οριακά εντός εξάδας και τον Άρη να μένει στο -1 από τον πρωτοπόρο, Απόλλωνα Λεμεσού.