Κύπρος

Γκέλα για τον ΑΠΟΕΛ υπό το βλέμμα του Μιλόγεβιτς

Με τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς να βλέπει από την κερκίδα τη νέα του ομάδα, ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Καρμιώτισσα.

Την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή έχασε ο ΑΠΟΕΛ! Υπό το βλέμμα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς, ο οποίος βρέθηκε στην κερκίδα του «ΓΣΠ» για τη νέα του ομάδα, ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο 0-0 με την Καρμιώτισσα εντός έδρας. Την ίδια ώρα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 7 βαθμούς, όντας στη 10η θέση.

Η Καρμιώτισσα άγγιξε το προβάδισμα στο 11’ αλλά το δοκάρι στέρησε το γκολ στον Ελ Αλουχί, με τους γηπεδούχους να απαντάνε δέκα λεπτά αργότερα με ευκαιρία του Σούσιτς. Παρότι το ματς… έγερνε προς την πλευρά του ΑΠΟΕΛ, οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές και το ημίχρονο πέρασε φυσιολογικά χωρίς σκορ (0-0). Οι γηπεδούχοι δυσκολεύονταν σημαντικά απέναντι στην πολυπρόσωπη άμυνα της ομάδας του Κάτσκεβιτς και μοιραία έμεινε στο μηδέν ως το φινάλε, κάνοντας μια γκέλα εκτός προγράμματος.