Γενικά

Χάος στην Αργεντινή: Μετά από φάση διαρκείας… ξύλο διαρκείας

Στον αγώνα τρίτης κατηγορίας Αργεντινής ανάμεσα σε Σέντραλ Νόρτε και Μπελγράνο έγινε χαμός στις καθυστερήσεις.

Άκρως επεισοδιακό ήταν το φινάλε της αναμέτρησης της Σέντραλ Νόρτε με την Μπελγράνο για την τρίτη κατηγορία της Αργεντινής.

Οι γηπεδούχοι, που βρίσκονταν πίσω στο σκορ από το 39’, έχασαν μα απίθανη ευκαιρία να ισοφαρίσουν σε φάση διαρκείας στις καθυστερήσεις, αλλά κέρδισαν πέναλτι. Αμέσως μετά το σφύριγμα, παίκτες των δύο ομάδων άρχισαν να διαπληκτίζονται άγρια στο γήπεδο. Το μενού είχε γροθιές και κλωτσιές... χωρίς έλεος.

Μόλις ηρέμησαν τα πνεύματα, ο διαιτητής μοίρασε τρεις κόκκινες κάρτες, ενώ η Σέντραλ Νόρτε μετέτρεψε σε γκολ το κερδισμένο πέναλτι για το τελικό 1-1.