Κύπρος

Ισόπαλο το ντέρμπι του Άρη με ΑΠΟΕΛ, επιστροφή στις νίκες για Ομόνοια

Άρης Λεμεσού και ΑΠΟΕΛ έμειναν στο 1-1, ενώ η Ομόνοια επέστρεψε στα τρίποντα επικρατώντας 2-0 του Απόλλωνα Λεμεσού.

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος. Άρης Λεμεσού και ΑΠΟΕΛ έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν την ευκαιρία να πάρουν μεγάλο «διπλό» και πλέον η Πάφος αν νικήσει τον Ακρίτα Χλώρακα τότε θα τον πιάσει στην κορυφή.

Ο Στρούσκι στο 42’ άνοιξε το σκορ για τον Άρη Λεμεσού, με τον Μαρκίνιος στο 45’+5’ να ισοφαρίζει με πέναλτι και εν τέλει να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Ομόνοια επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 2-0 του Απόλλωνα Λεμεσού. Ο Μπρούνο στο 3ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Κακουλή να κλειδώνει το τρίποντο στο 76ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έπιασαν τους… φιλοξενούμενους στην πέμπτη θέση με 25 βαθμούς.