Ιταλία

Σούπερ Βερόνα πέρασε από το Μπέργκαμο!

Ακόμη μία μεστή εμφάνιση από την εξαιρετική φέτος Βερόνα, που επικράτησε 2-0 της Αταλάντα εκτός έδρας.

Κάτι καλό γίνεται εκεί στη Βερόνα!

Η καλοδουλεμένη ομάδα του Ιβάν Γιούριτς πέρασε από το Μπέργκαμο, επικρατώντας με 2-0 της Αταλάντα που συνεχίζει στην Serie A να απογοητεύει με τις εμφανίσεις της!

Ακόμη μια μεστή εμφάνιση από την εξαιρετική φέτος Βερόνα, χτύπησε όταν έπρεπε και με εξαιρετική τακτική κατάφερε να... αποσυντονίσει τα «όπλα» της ομάδας του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι, προσπερνώντας την στην βαθμολογία και βλέποντας τετράδα!

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο με την Αταλάντα να έχει την πρωτοβουλία αλλά να δυσκολεύεται αρκετά κόντρα στην καλοστημένη αντίπαλό της, η Βερόνα κατάφερε να βρει γρήγορο γκολ στην επανάληψη που της άνοιξε τον δρόμο για την μεγάλη εκτός έδρας νίκη. Ήταν το 62ο λεπτό όταν ο Μιγκέλ Βελόσο, που είχε μπει στο ματς στο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ με πέναλτι. Τα λεπτά που κύλησαν βρήκαν την Αταλάντα να είναι κυρίαρχος, να επιτίθεται αλλά να είναι φλύαρη για ακόμη μια φορά. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Βερόνα, όταν στο 83ο λεπτό ο Βελόσο... σέριβρε το γκολ στον Τζακάνι για το 2-0 που έβαλε... ταφόπλακα στις ελπίδες των «μπεργκαμάσκι».